Green Red Orange Blue Black

Direktori Pekerja

Selamat datang ke Laman Web Rasmi Institut Maritim Malaysia (MIMA). Institut Maritim Malaysia (MIMA) - sebelum ini dikenali sebagai Malaysian Institute of Maritime Affairs - adalah sebuah institut penyelidikan yang ditubuhkan oleh Kerajaan Malaysia untuk mengkaji perkara-perkara yang berkaitan dengan kepentingan laut di Malaysia, dan untuk berkhidmat sebagai tumpuan utama negara dalam penyelidikan untuk sektor maritim.

DIRECTORY

NameDesignationE-mail
Management
First Admiral Dato' Chin Yoon Chin (Retired) Director General (DG)  10110@mima.gov.my
Dr. Rizal Abdul Kadir Deputy Director General (DDG)  rizal@mima.gov.my
Shangari a/p Velusamy Senior Secretary (DG)  shangari@mima.gov.my
Samsul Kamar b. Omar Driver/Dispatch Rider kamar@mima.gov.my
DOAF's Office
Ahmad Fajarazam Abdul Jalil Director of Admin & Finance (DOAF) 10115@mima.gov.my
Muslim bin Othman Senior Secretary / Corporate Communication Unit muslim@mima.gov.my
Admin Unit
Norlida bt. Haji Baharin Admin. Assistant norlida@mima.gov.my
Sambang Anak Bujang @ Muhammad Irfan Aryan bin Abdullah Clerk sambang.irfan@mima.gov.my
Norlina bt. Mohamad Shah Receptionist cum Clerk norlina@mima.gov.my
Mohd. Azrul b. Mohd Tamizi Driver / Dispatch Rider 10108@mima.gov.my
Muhammad Khairul b. Hasan Driver / Dispatch Rider / Office Assistant khairul@mima.gov.my
Finance Unit
Suhaila bt.Asmuni Finance Assistant suhaila@mima.gov.my
Aspamurni bt. Maslan Senior Clerk 10106@mima.gov.my
Resource Unit
Fazdlina bt. Johari Librarian 10112@mima.gov.my
Vacant Clerk  
Publication Unit
Mohd. Arshad b. Atta Mohamad Editor 10103@mima.gov.my
Zainol Azman b. Shamsudin Senior Graphic Artist (SGA) / Corporate Communication Unit zainol@mima.gov.my
Corporate Communications Unit
Vacant Head Corporate Communication Unit  
Information Technology (IT)
Mohd Hafizul b. Roslan IT Officer / Corporate Communication Unit hafi3ul@mima.gov.my
Centre for Maritime Security & Diplomacy (MSD)
Martin A. Sebastian Senior Research Fellow (Centre Head) sebastian@mima.gov.my
Norsyihan bt. Jamal Researcher (R) sy1hn@mima.gov.my 
Nor Izwani bt. Md. Sukor Senior Secretary izwani@mima.gov.my
Centre for Ocean Law & Policy (OLAP)
Datin Sharina bt. Shaukat Senior Research Fellow (Centre Head) sharina@mima.gov.my
Amy Aai Sheau Ye Senior Researcher (SR) 10101@mima.gov.my
Mok Lay Yong Senior Researcher (SR) lay@mima.gov.my
Muhamad Shafiq b. Ismail Researcher Assistant (RA) shafiq@mima.gov.my
Suzainah bt. Saidin Senior Secretary suzainah@mima.gov.my
Centre for Coastal & Marine Environment (CMER)
Cheryl Rita Kaur a/p Dalbir Singh Senior Researcher (Centre Head) 10109@mima.gov.my
Nurul Ashikin bt Zakaria Researcher (R) 10104@mima.gov.my
Fauziah bt Daud Senior Secretary 10111@mima.gov.my
Centre for Maritime Economics & Industries (MEI)
Vacant Fellow (Centre Head)  
Cdr. Ang Chin Hup RMN (R) Researcher (R) 10102@mima.gov.my
Vacant Researcher  
Vacant Senior Secretary  
Centre for Straits of Malacca (SOM)
Sumathy Permal Fellow (F) (Centre Head) sumathy@mima.gov.my
Jalila bt. Abdul Jalil Senior Researcher (SR) jalila@mima.gov.my
Ida Haryati bt. Idris Senior Secretary idaharyati@mima.gov.my
Visiting Fellow
Prof. Dr.Vivian L. Forbes Visiting Fellow vivian.forbes

Contact Info

logo

Address:
B-06-08, Megan Avenue II
12, Jalan Yap Kwan Seng
50450 Kuala Lumpur, Malaysia

Telephone:
(603) 2161 2960

Facsimile:
(603) 2161 4035

E-Mail:
[email protected]

LATEST NEWS

Thumbnail 30 January 2018 Fisheries crimes are among the major issues requiring solutions by national agencies and law enforcement systems. Although vessels are detained and illegal fishers compounded - with...
Thumbnail Visit by the Plymouth Marine Laboratory (PML), University of Plymouth and University of Exeter UK15 January 2018 A team of researchers and scientists from institutions in the United Kingdom visited MIMA...
Thumbnail Visit from the Embassy of Viet Nam & The Central Commission for Communication and Education of Viet Nam10 January 2018 MIMA welcomed a delegation from the Viet Nam Embassy in Kuala Lumpur and the...

Laman Utama  |   W3C  |   Peta Laman  |   Piagam Pelanggan  |  Sumber Pautan  |    Pautan Web  |   Dasar Privasi |   FAQ |   Berita Terkini |   Laporan Sea Views |   Penafian |   Hubungi Kami

The Government of Malaysia1 motIntegrated System Pemantauan Aduan Agensi Awam    Malaysian Maritime Enforcement Agency    The Royal Malaysia Navy    Marine Department Of MalaysiaUniversiti Malaysia Sabah

 



Hubungi

Alamat:
B-06-08, Megan Avenue II
12, Jalan Yap Kwan Seng
50450 Kuala Lumpur, Malaysia

Telefon:
(603) 2161 2960

Faksimili:
(603) 2161 4035

E-mel:
[email protected]

Kalendar Aktiviti

Isn Sel Rab Kha Jum Sab Ahd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Jumaat, 23 Februari 2018 20:31

Pengunjung Web

0.png2.png0.png6.png0.png7.png7.png
Hari Ini530
Semalam598
Minggu Ini3165
Bulan Ini14947
Jumlah Kunjungan206077

Kaunter Hit

43385